suguti ei jäigastu nagu varem 12.07.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

olen 19 aastane noormees ja elan seksuaalelu. nüüd aga väike mure. suguti ei jäigastu enam täiesti kõvaks. jääb kuidagi pehmeks. varem sellist muret polnud. mingeid valusid pole. läheb küll pikaks, kuid ei jäigastu täielikult ja see nagu ei lase viia seda tuppe. kas võib onaneerimine kuidagi mõjutada suguti töövõimet? ja mida teha et suguti taas lõpuni jäigastuks? see on nii olnud vist veidi alla kuu.. kas peaks kasutama mingeid tablette..viagra? või kas peaksin tulema vastuvõtule?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kõige lihtsam on kindlasti läbi teha ravikuur Viagra või sellega analoogsete ravimitega. Hea ja püsiva ravitoime saavutame sellise kuuriga enam kui 95% juhtudel. Samas on erektsioonihäire mehele alati signaaliks, et midagi on tervisega korrast ära. Noorematel on põhjused enamasti psühholoogilist laadi või kinni hoopis partnersuhetes. Siiski võivad põhuseks vahel olla ka kaebuteta kulgevad sugutrakti põletikud. Tulevikku silmas pidades tuleks seetõttu alati tegeleda ka põhjuste uurimisega.
Edu soovides
Margus Punab