punased täpid suguti otsas ja eesnahal 07.01.06 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,
Mul tekkisid 5 päeva tagasi suguti pea otsa ja hiljem ka eesnaha alla punased täpid. Osadest moodustusid suguti pea ja eesnaha alla ka väikesed villid, mis paari päevaga avanesid. Kogu villide areng olnud valutu. Kõrvuti tekkis kipitustunne päraku ümber, mis on viiendaks päevaks ka vähenenud, ehk veel õrnalt aimatav. Kihelust eriti ei esine. Kui siis minimaalselt näol ,kätel või jalgadel. See võib ka rohkem seotud olla närvilisusega antud probleemi osas.
Olen hiljuti põdenud külmetushaigust, kus kasutasin kurguvalu leevendamiseks Ospamox antibiootikumi. Kas see võis nõrgestada immuunsüsteemi?
Olime naisega aastavahetusel korduvalt ilma kondoomita vahekorras ning praktiliselt järgmise päeva õhtul avastasingi esimesed punased täpid sugutil, mis paari päevaga paljunesid. Naisel on olnud tupeseen. Kas antud teema võib olla sellega seotud? Olen lugenud ka palju genital herpese kohta ja osad sümptomid kattuvad kahtlaselt selle nakkusega.
Igaks juhuks panin suguarsti juurde aja kinni, kuid kuna järjekord on min. 7-10 päeva, siis külastuse ajaks on välised haigustunnused arvatavasti kadunud.
Kui nüüd rääkida herpesest, mis kõige rohkem hirmutab, siis kas on võimalik selle olemasolu kontrollida ka siis kui välised nähud kadunud? Osad med. allikad netis väidavad et mitte. Milliseid teste tehakse herpese tuvastamiseks?
Ja kas ülal mainitud sümptomitega oleks vaja herpest kontrollida või hoopis midagi muud?
Kolm kuud tagasi oli mul sama probleem ja siis sai samuti arstil käidud. Kontrolliti sugutist võetud proovidega herpest, trihhomonoosi. tollal oli kõik korras. Vahepeal patustanud pole.
Kuidas teistkase seenhaigust ja millised oleks ravimid.
Vastuse eest ette tänades.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist on arvatavasti ikkagi seenpõletikuga. Sobivad kaebused ja nende tekkimise kiirus peale kaitsmata vahekorda. Herpese ägenemised käivad enamasti ikkagi valuga. Herpest ilma väliste nähtudeta testima pole mõtet hakata. Loodan, et praeguseks on kaebused juba mõõdunud. Kui ei siis peaks ikkagi arsti poole pöörduma, sest kõik vajalikud ravimid on saadaval vaid retsepti alusel. Kõige tähtsam on antud juhul ikkagi partneri ravi, kui seal asju korda ei saada, siis teie probleemid ajaga vaid süvenevad.
Kui herpes ikkagi rahu ei anna, siis saate kaebuste kordumisel Meestekliinikus ka kiirkorras teste teha.
Edu soovides
Margus Punab