eesnäärmepõletik? 28.02.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere,

olen varem põdenud eesnäärmepõletikku, mille tekitajat ka põhjalike uuringutega (PCR klamüüdia ja müko- ning ureaplasma osas) ei õnnestunudki tuvastada. Kaebused kadusid pärast raviteede (pajulill ja spetsiaalne segu T. Muravjova poolt) joomist.

Nüüd pärast ühte eelmise nädala vahekorda (kondoomiga) on kaebused taas selgelt ägenenud, kohe samal õhtul tundsin taas selget tuttavat valu alakehas, mis kohati lööb ka kaugemale. Uriin on heleroheline/värvitu, üldine enesetunne kehv. Kusitis mingeid märke otseselt ei ole, urineerida valus ei ole, õrn valulikkus on põie piirkonnas. Katsun panna arsti aja nii kiirest kui võimalik, aga millega võiks tegu olla? Ja kas on võimalik, et üliväike kogus baktereid, mis teoreetiliselt kondoomi vahelt või sellest läbi võis pääseda, põhjustab põletikulise protsessi, mis lisaks valule muid sümptomeid koheselt ei anna?
Ja kui kiiresti on mõtet analüüsile minna (s.t kas on ka risk liiga vara analüüs teha, mis veel midagi ei näita?)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Loo järgi arvan, et teil ei saanud eesnäärme põletik lihtsalt lõpuni välja ravitud. Aktiivravi võib sageli kesta nädalaid või kuid ja järelravi kindlasti 2-3 kuud. Eesnäärme põletiku diagnostika ja ravi tulemuste jälgimine põhineb sperma analüüsil põletiku suhtes või eesnäärme sekreedi uuringutel. Suguhaigustel on mõnel juhul (umbes 30%)tõesti haigust käivitav roll. Optimaalse uuringuskeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Uuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab