HPV kõrge riskiga 11.04.15 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul tuvastati kõrge riskiga hpv viirus. Ühtegi teist bakterit/viirust/seent ei leitud. Peenise ots on punane ja sügeleb/kiheleb. On põletikuline. Samuti on vahepeal ebameeldivustunne alakõhus. See on kestnud paar aastat. Tegin läbi 15 p antibiootikumi kuuri, mis minu arust tegi seda veel hullemaks, sest AB peaks ravima ju baktereid mitte viirust. Samuti kirjutati mulle Valtrexi, mida ma ei saanud üle nädala võtta kõrvalmõjude tõttu. Kuidas ravida ennast terveks antud olukorras? Kas on üldse mingi ravi, mis võtaks selle punetuse/sügeluse põletiku ära? Kardan, et niimodi võib tekkida vähk.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

HPV viiruse leiame u 70% seksuaalselt aktiivsel teie vanuses mehel. See viirus pole kirjeldatud probleemiga seotud. Loodan, et muud suguhaigused on ikka korrektselt uuritud. Miks valtrex - kas on diagnoositud ka herpes? Lisaks tuleks uurida teid eesnäärmepõletiku suhtes millele kaebused kipuvad viitama. Selleks oleks vaja teha eesnäärme sekreedi uuring ja/või sperma analüüs. Esmalt tuleb teada, mis haigusega on tegu, siis saab ravist kõneleda.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Partneril kõrge riskiga HPV

Tere!

Minu (M31) partner (N30) sai günekoloogi juures uuringul käies teada, et ta on HPV teatud kõrge riskiga tüvede suhtes positiivne. Vastus oli täpsemalt järgmine:

HPV 16 DNA ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Vaktsineerimise vajalikkuse üle otsustatatakse naise poolelt. Kui jäi jälgimisele, siis ilmselt pole otsest ohtu.
Mina ei soovita üle muretseda.
Paljudel juhtudel saab orgamism viirusega ise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: