eesnäärme suurenemine 30.12.14 / Meestearst

Külastaja küsib:

Kas on tamsulosinist tugevamaid ravimeid või peaks juba kirurgi peale mõtlema. Nimelt on juba tugevaid valusid kõhu alaosas. Urineerimisvajadus ja äkki tekkiv ülitugev urineerimistung, mida ei ole võimalik pikemalt kannatada. Tarvitan unerohtu aga öösel kpean ikka mitu korda WC-s .käima. Väljutamiseks teen mingite sisemiste lihastega lüpsmisesarnast tegevust, nii saab sortsu kaupa uriini väljutada.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Siin on vaja korralikud uuringud ära teha - kusevoolu kiirus, jääkuriini määramine, eesnäärme ultraheliuuring, eesnäärmepõletiku analüüs, PSA. Siis saab otsustad kus probleem ja kuis kõige optimaalsem oleks edasi minna. Tamsulosiin lõõgastab eesnääret ümbritsevaid lihaseid. Kui on põletik, saab seda ravida. Kui eesnäärme oluline suurenemine, saab selle mahtu vähendada. Kui kusemine väga kehva, jääkuriin suur ja raviga ei parane, siis on aeg mõelda operatiivse ravi peale.