Potentsihäire 10.01.05 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Olen 46 aastane ja ülekaaluline. Kaks aastat tagasi oli mul infarkt, opereeriti südant. Peale infarkti on tekkinud mõnikord potentsihäired. Kas võin tarvitada potentsi tugevdavaid ravimeid (VIAGRA vms.) või on need vastunäidustatud. Tarvitan regulaarselt vererõhku stabiliseerivaid ravimeid BETALOC-ZOK, CARDACE. Paar korda olen kasutanud "mustalt turult" hangitud VIAGRAT, selle kasutamine pole põhjustanud mingeid kõrvalmõjusid.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kirjeldatud ravimid ja ka läbipõetud infarkt ei ole potentsiravimitele otseseks vastunäidustuseks. Kui sobivad, sii laske käia. Muidugi soovitan neid ikka arstitähega osta, sest mustal turul on kvaliteet ettearvamatu.
Teine küsimus on see, miks teil on erektsioonihäire ja ka südame haigus. Vaadates vanust ja ülekaalulisust, siis võiks siin kahtlustada suguhormoonide tasakaalu häireid. Kui olete huvitatud probleemi põhjusest ja võimaluse korral ka nende korrektsioonist, siis oleks hea meestearsti külastada.
Edu soovides
Margus Punab