Laienenud veresooned peenisel. 25.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23 aastane normees ja mul on juba mitmeid aastaid olnud kõrge vererõhk. Seoses pingelise nädalaga oli mu vererõhu tase keskmisest kõrgem ja panin tähele, et peenisel olevad veresooned on laienenud ja välja on tulnud rohkem veresooni kui tavaliselt (lainenud isegi normaalses olekus).Kas sellel võib olla seost vererõhu kõrgenemisega ja kas see võib viidata peenise kahjustustele?

Ka ennem suurenesid erektsiooni ajal peenise naha all olevad veresooned, nüüd on aga erektsiooni ajal esile ilmunud uued veresooned, mis varem välja ei tulnud ja need verseooned, mis varem väljas olid on eriti paksud ning veresooned ei lähe väiskemaks ka erektsiooni kadudes.
Kas oleks äkki vaja külastada meestearsti seoses veresoonte suurenemisega, sest minu arvates ei ole see normaalne, et niipalju veresooni välja tuleb(veresooned sama jämedad, kui käelaba peal).

Teine küsimus.Kas tuleks vältida seksimist suurema pinge perioodil, kus ka vererõhk on kõrgenenud.Seda seoses sellega, et kõrge vererõhk võib kahjustada mehe võimekust ja ehk on risk kõige suurem siis, kui vererõhk kõrge ja samal ajal peenisele pingutust antakse?

Kolmas küsimus.Jälle seoses vererõhuga.Kas ma peaksin regulaarselt külastama meestearsti, et kontrollida kas kõik on korras ning teades, et kõrge vererõhk on üks impotentsuse põhjustajaid kas on oodata sellist situatsioni, kus mu looduslik potents lihtsalt ühel hetkel kaob ja pean tarvitusele võtma ravimid.

Ning neljas küsimus.Lisaks verõrõhule võivad potentsi ohustada ka vererõhu ravimid.Mida te soovitate, kas olla keskmisest kõrgema vererõhuga, või võtta ravimit?
Ning kas Cardace nimeline ravim on olnud Teie praktikas meestel potentsihäire põhjustajaks.

Kõike parimat ja jõudu Teie tänuväärses töös!!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise veresoonte suurem läbikumavus võib olla seotud vererõhu tõusuga. Peenise kahjustusele need muutused ei viita.
Näib et muretsete liiga palju. Arvestades kogu kirjeldatud kompleksi soovitaksin teil eelkõige oma eluviisi korrigeerida. Püüdke oma elu vähe rahulikumaks ja stabiilsemaks muuta, siis kaob enamik probleemidest ära.
Cardace on hea ravim ja tekitab tarvitamisel harva seksuaalhäireid.
Kui otseselt oma mehelikkusega probleeme ie ole, siis profülaktika mõttes tasub meestearsti külastada vaid juhtudel kui aasta jooksul on üle ühe seksuaalpartneri.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Lümfisoone laiend

Tere,

mure on tekkinud seoses peenisel oleva ilmselt lümfisoone laiendiga.
Umbes 2 aastat tagasi see tekkis ja esialgu oli seda tunda/näha ainult erektsiooni ajal/lõpus. Aja jooksul ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Midagi kiiret siis olla ei tohiks. Minu arusaamist mööda on tegemist kehalise eripäraga, sest seda ju ühe lümfisoone kulg ju on ja selle pärast miskit erimuret tunda ei tasu. Miskit eriravi ei ole. Kui ...

Loe edasi

Kõva tükk peenisel

Tere,

Umbes kuu või natuke rohkem tagasi avastasin peenise paremal küljel umbes peenisepea alguse juures mügariku. Katsumisel on mügarik kõva. Eesnahka tagasi tõmmates, on seal nagu laiad ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Ikka peab peale vaatama. Ilma selleta tarka nõu kahjuks anda ei oska.
Kui laienenud veen, siis suure tõenäosusega mingit erilist ohtu pole. Vajadusel saab veeni ka väikese operatsiooniga eemaldada.
Loe edasi

Esilekerkinud veenid peenisel

Olen 20 aastane. Umbes viimase aasta jooksul on peenise peast all paremal poolel veenid tunduvalt rohkem esile kerkinud kui samalaadsed vasaku poole peal. Justkui oleks laienenud. Kardan, et suur osa ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Suure tõenäosusega on tegemist normaalse nähtusega. Peenises on väga intensiivne verevarustus ja seetõttu läheb sealt välja ka suhteliselt suur arv veene. Mõnikord võib mingi veenitee umbuda ja siis suunatakse ...

Loe edasi

Orgasm ja peenis

Tere, olen 19.a. noormees.
Peenisepea on alt natuke sinine ning auk oleks nagu tiba suurenenud ja põletikuline. Veresooned peenisel on samuti justkui muutunud suuremaks. Vahel on paremas munandis ...

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Soovitan teha sugutrakti kroonilise põletiku uuringud. Optimaalse skeemi leiate portaali sektsioonist Tasub teada / Kiiruuringud meestele.
Edu soovides
Margus Punab

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: