Laienenud veresooned peenisel. 25.04.04 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23 aastane normees ja mul on juba mitmeid aastaid olnud kõrge vererõhk. Seoses pingelise nädalaga oli mu vererõhu tase keskmisest kõrgem ja panin tähele, et peenisel olevad veresooned on laienenud ja välja on tulnud rohkem veresooni kui tavaliselt (lainenud isegi normaalses olekus).Kas sellel võib olla seost vererõhu kõrgenemisega ja kas see võib viidata peenise kahjustustele?

Ka ennem suurenesid erektsiooni ajal peenise naha all olevad veresooned, nüüd on aga erektsiooni ajal esile ilmunud uued veresooned, mis varem välja ei tulnud ja need verseooned, mis varem väljas olid on eriti paksud ning veresooned ei lähe väiskemaks ka erektsiooni kadudes.
Kas oleks äkki vaja külastada meestearsti seoses veresoonte suurenemisega, sest minu arvates ei ole see normaalne, et niipalju veresooni välja tuleb(veresooned sama jämedad, kui käelaba peal).

Teine küsimus.Kas tuleks vältida seksimist suurema pinge perioodil, kus ka vererõhk on kõrgenenud.Seda seoses sellega, et kõrge vererõhk võib kahjustada mehe võimekust ja ehk on risk kõige suurem siis, kui vererõhk kõrge ja samal ajal peenisele pingutust antakse?

Kolmas küsimus.Jälle seoses vererõhuga.Kas ma peaksin regulaarselt külastama meestearsti, et kontrollida kas kõik on korras ning teades, et kõrge vererõhk on üks impotentsuse põhjustajaid kas on oodata sellist situatsioni, kus mu looduslik potents lihtsalt ühel hetkel kaob ja pean tarvitusele võtma ravimid.

Ning neljas küsimus.Lisaks verõrõhule võivad potentsi ohustada ka vererõhu ravimid.Mida te soovitate, kas olla keskmisest kõrgema vererõhuga, või võtta ravimit?
Ning kas Cardace nimeline ravim on olnud Teie praktikas meestel potentsihäire põhjustajaks.

Kõike parimat ja jõudu Teie tänuväärses töös!!!

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Peenise veresoonte suurem läbikumavus võib olla seotud vererõhu tõusuga. Peenise kahjustusele need muutused ei viita.
Näib et muretsete liiga palju. Arvestades kogu kirjeldatud kompleksi soovitaksin teil eelkõige oma eluviisi korrigeerida. Püüdke oma elu vähe rahulikumaks ja stabiilsemaks muuta, siis kaob enamik probleemidest ära.
Cardace on hea ravim ja tekitab tarvitamisel harva seksuaalhäireid.
Kui otseselt oma mehelikkusega probleeme ie ole, siis profülaktika mõttes tasub meestearsti külastada vaid juhtudel kui aasta jooksul on üle ühe seksuaalpartneri.
Edu soovides
Margus Punab