Rasestumisvastased vahendid meestele 02.12.03 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere
Milliseid rasestumisvastaseid vahendeid, mis mõeldud kasutamiseks meestele Eestis hetkel saada on? Oleksin huvitatud võimalikult mitmekesisest informatsioonist nende kohta. Äkki oskate suunata?
Ette tänades

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Meestele saab hetkel soovitada vaid kahte meetodit.
1. Preservatiiv - sobib ebastabiilse seksuaaleluga meestele
2. Vasektoomia - meetod sobib hästi stabiilses suhtes soovitud arvu lastega meestele.
Lähiaastatel on tulemas hormonaalsed vahendid ehk meeste `pillid`.
Edu
Margus Punab