Kubeme pea kihelus / kipitus tunne 29.06.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere. Võõras naisterahvas tegi ilma kondoomita mulle oraalsexi.
Nüüd 2 nädalat hiljem hakkas kubeme pea altpoolt kihelema, mis kahe päevaga muutus kipituseks. Nüüd enamus päevast ebamugav olla ja urineerin ka veidi tihemini kui tavaliselt. Muud sümptomeid hetkel puuduvad. Olen ka suhtes ja partneriga harrastame seksi juba üle aasta ilma kondoomita ja temaga pole probleeme esinenud. Kas tegu võib olla suguhaigusega või millegi muuga? Mis ravimeid võiks proovida või peaks kindlalt arstile pöörduma?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Iga kaitseta seksuaalsuhe, ükskõik mis avaust kasutatakse, on seotud põletike ja suguhaiguste riskiga. Juhusuhete puhul riskid kindlasti kordades suuremad, sest vaevalt te ainus mees olete, kel antud isikuga on viimasel ajal õnnestunud seksuaalaktini jõuda.
Seega - esimene soovitus oleks teha korrektsed uuringud kusitipõletiku (ja vajadusel ka suguhaiguste) välistamiseks.
Kui tulete meestekliinikusse uuringutele, siis võtke kaasa hommikune esmasjoa kusi ja ärge 24 tundi enne visiiti peenist peske.