Lõhed eesnaha peal 06.01.21 / Meestearst

Külastaja küsib:

Valulikud lõhed eesnaha peal, vesised. Hakkavad eesnaha servast ja lõppevad peenise pea all. On ka probleeme natuke liiga kitsa eesnahaga. Proovinud ravida erinevate salvidega (fucicort, bepantheen, klotrimasool), pole tulemust andnud. Ainult 1 partner (abikaasa) ja temal probleeme (voolus, seened, suguhaigused) ei ole.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Pildi järgi on tegu üsna ägeda ja koleda, suure tõenäosusega bakteriaalse põhjusega eesnahapõletikuga. 4 kuud! - vastupidavad mehed meil! Eesnaha kitsenemine/kitsas eesnahk võib põletiku teket soodustada. Siin tuleks alustada mikroobide uuringust ja ja esmasjoa uriini analüüsist. Proovi võtmiseks oleks hea, kui vastuvõtule jõuaksite 24 tundi peenist mitte pesnuna. Seni normaalne hügieen. Pesta leebe seebi ja sooja veega kaks korda päevas.Seks soovitavalt kaitsega.