Eritus sugutist 28.03.01 / Meestearst

Külastaja küsib:

Viimase poole aasta jooksul eritab mu suguti valkjat eritist, öösiti ja ka harva päeval. Urineerimine pole valus ja suguhaigust ei diagnoositud, küll aga esineb erektsioonihäireid kohati. Olen 33 aastane mees, heas füüsilises vormis ja alkoholiga mitteliialdav.

Arst vastas:

dr Aivar Tilk

Uroloog

Tallinna Magdaleena Haigla

Ilmselt on tegemist eesnaha aluse võidega e. smegmaga. Smegma on vajalik selleks, et eesnahk liiguks sujuvalt üle sugutiluki ja ei liituks . Smegmal on antiseptiline toime. Mõnikord võib smegmat moodustada rohkelt eesnahaaluste seenpõletike korral. Ka liigne eesnahaaluse pesemine seebiga kuivatab nahka ning sunnib smegmat rohkem moodustanma. Kõigepealt proovige penist pesta vaid sooja veega ilma seebita. Kui ei aita võib pöörduda uroloogile.

Erektsioonihäired ei ole sellega seotud. Kui esinevad püsivad probleemid pöörduge seksoloogile