Õrn valu munandites? 08.04.08 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tervist probleem järgmine: nimelt on õrn valu munandites.
Nädal tagasi avastasin endal nö punaseid täpikesi peenise pea pealt. Käisin dr. Ausmees vastuvõtul ning tema ütles, et tegemist on seenega (eelnevalt olin läbi teinud ka 2 nädalase antibiootikumi kuuri) ning soovitas määrida klotrimasool kreemi. Samuti ütles, et mingi haigusega siin tegu olla ei saa. Samas partneril on ka kõik korras ning kindel, et sealt mingit jama ei ole saanud ning "kõrvalehüppeid" ei ole olnud. Määrisin klotrimasool kreemi 2-3 päeva ning väikesed punased laigukesed kadusid ka ära, kuid nüüd on nagu õrn, vaevu tuntav valu vahel munandites. ntx jooksmas trennis käies, kellegiga suheldes jms ei tunnegi seda, samuti ei sega magamisel ega midagi. lihtsalt vahepeal on õrnalt tunda. Millest võis see tekkida`? Mingi klotrimasool'i kõrvalmõjuga ei või tegemist olla?
Urineerimisel jms probleeme pole. Just tekkis see õrn valu peale kreemi kasutamist. Praegu kasutan veel kreemi, kuigi täppe enam pole, aga dr ausmees ütles et määrgie ca 10 päeva seda. Ahjaa ta arvas et punased laigud suguti peale tekkisid arvatvasti antibiootikumi ravist vms.
Oskate öelda, milles võib probleem seisneda? Või peaks uuesti mingi aeg arsti vastuvõtule minema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tegemist siiski sugutrakti alaägeda põletikuga - muud haigused lihtsalt sellist ebamugavustunnet ei põhjusta. Mis lähtepunktiks on öelda raske. Antibiootikum võis organismis mikroobide tasakaalu nihutada? Siiski viitab eesnahale tekkinud põletik sügavamale/vanemale probleemile. Praeguses seisus soovitaksin kasutada nädala jookusl ibuprofeeni tablette - näiteks 0,2 g 2 korda päevas, peale sööki. Kindlasti tasuks teha sugutrakti põletiku testid (eesnäärme sekreedi analüüs) ja ehk ka kergemate suguhaiguste uuringud. Kui olete Tallinna regioonis, saate seda kirja kasutada Meestekliinikus arsti assistendi juures saatekirjana. Kui Tartus, siis peaks ikkagi alustama arsti visiidist.
Edu soovides
Margus Punab