Kummeli tee 27.01.04 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 33a naine.Kui olin 18a avastati mul 12 sõrmiksoole haavandiline tõbi ilma haavandita. Olen olnud haiglas 2 korda. Siis millalgi arenes haigus juba haavandiks. Kuid aastal 1998 tehti mulle HELIKO BAKTERI ravikuur mis kestis 1 nädal,sõin sellel ajal umbes 20 tabletti päevas. Peale seda ei ole eriti mingeid kaebusi olnud.Kuid ma ise olen ka erinevate toitudega ettevaatlik, tean mida tohin süüa ja mida ei. Avastasin seda ,et kui ma hommikuti joon midagi on kõik korras. Siis mõtlesingi, et miks ma ei võiks juua igal hommikul kummeli teed. Olen seda teinud juba aastaid.Nüüd küsimus ega see midagi halba ei tee, et ma nii pikalt kummeli teed tarvitan ( lugesin, et taime teed tarvitades peab pidama pause). Ahjaa nüüd 2003 a avastati mul jämesooles haavandiline koliit,kas see on loomulik jätk eelmisele haigusele? Sooviks veel teada missugust looduslikku ravi võiks kasutada?
Kiri tuli pikk aga loodan,et võtate vaevaks vastata.

Arst vastas:

dr Vigala Sass

Ei, haavandiline koliit ei ole seotud kummelitee joomisega, küll aga jäme- soolestikuga. Ravige parem sapipõit.
Kummeli tee hävitab normaalsed bakterid kõhus, ei ole soovitav pidevalt tarvitada. Minge apteeki ja küsige "seven" baktereid, saate normaalse mikrofloora kõhtu tagasi.
kuid jämesoole koliiti tuleks ravida.
sass