vereurmarohi 14.05.03 / Loodusravi

Külastaja küsib:

Kas tohib vereurmarohu teed juua (umbes 1 klaas päeas), et aidata maksa? Mõnes kirjanduses seda soovitatakse, mõnes aga keelatakse mürgisuse tõttu. Probleem on alkoholi liigtarbimise tagajärjel suurenenud maksas.

Arst vastas:

dr Vigala Sass

alkoholi ületarbimisel on parim ravi ÄRA JOO S...A, KUI EI KANNATA!
Vereurmarohi on kaheselt kasutatav:
1. Noored lehed, kui ei ole veel oranzi piimmahla - kasutatakse toitude maitsestamisel, siis on ta vähem mürgine;
2. Kui on oranz mahl tekkinud, siis kasutatakse ainult sapi liigvähesuse korral ja sedagi lahjendatud lusikatäite haaval enne sööki. Muidu on ta välispidine rohi naha hoolduses;
3. Ravimeditsiinis on kasutatud ka narkootiliselt, kuid alati saab viga just MAKS. Seega maksaraviks võiks kasutada nõrgemaid taimi: jumikat, võilille, naati, kibuvitsa jne. Kuid mitte alkoholi ükskõik mis kujul. Tema abil saab siili sõbra p...se nõiduda. räägitakse.
Päikest soovides,
Sass