10 kuune 28.12.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere
Minu mure on lapsega, kellel on väga imelikud “kombed”. Nimelt uinumiseks alati raputab oma pead, käed käivad päevad läbi edasi-tagasi, lalises küll papapa ja mamama, aga nüüd ei ole ta mitte vaikne vaid tema suhtlusviis on pigem “vinguv” ja ainult “mmm”. Samuti vahest raputab pead ka istudes ja harvem-seda pigem siis, kui uniseks muutub. Jah..ta naeratab, aga mulle tundub, et ta kõige õnnelikum laps ei ole. Olen seda kõike raputamist ja vingumist mõelnud hammaste süüks, aga mida aeg edasi seda vähem tõenäoline. Muidu vaatab ta ilusti otsa, süles olles käega näitab kuhu ta tahab minna, ehk käi mööda tuba temaga ringi. Käperdab, ajab toe najale ennast püsti. Inimestele ka naeratab. Vanaema viimane kord siin käis siis ütles, et päris raske mul ikka selle lapsega, sest ei püsi süles üldse paigal. Jah ta siblib palju süles ka, aga näiteks raamatut saame ilusti vaadatud ja vaatab kuhu ma näpuga osutan. Helidele reageerib küll, kuuleb kiirabi õuest enne mind ära ja otsib kus hääl tuleb. Käidud on temaga lastehaiglas neuroloogi juures, sest tal vahest tuleb väike kramp(vahepeal pole mitu nädalat ja siis jälle lööb välja) sellega seoses tehti juhtmetega peauuring, ei tuvastatud midagi ja arst ei näinud ka lapses midagi teistsugust. Kas on veel mingisuguseid uuringuid võimalik teha, miks see kramp vahest käib? Kas on lootust, et see kõik on mööduv?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast,
kuid kirjast jääb ebaselgeks, mida Te väikese krambi all mõistate. Kui Teil on siiski kahtlusi oma lapse suhtes, siis soovitan uuesti pöörduda neuroloogi vastuvõtule.
Parimat
Anu Sööt