EEG vastuse lahti seletamine 04.04.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Lapsele tehti EEG , kahjuks magama ei jäänud, hakkas nutma ja ei rahunenud piisavalt maha.
Palun seletage see lahti:

Kirjeldus: Hemisfääride asümmeetria. Ärkvel, suletud silmadega paremal eakohane taga-alade rütm 9-10 Hz, 60-90 µV, ees- ja keskaladel valdavalt madalavoltaažiline beeta-aktiivsus. Vasemast hemisfäärist registreerub valdavalt aeglast, teeta-delta sagedusega aktiivust, aeglustumine enam väljendunud CPO ja suletud silmadega. Registreeruvad sagedased spaiklained, kompleksid koos aeglase lainega vasemast hemisfäärist aktsendiga tsentraalselt (faasipööre C3), seeriatena. Fotostimulatsioonil etteantud rütmi ei omista. Hüperventilatsioonil olulise muutuseta. Magama ei jäänud. Nervus Järeldus: Patoloogiline EEG. Vasemast hemisfäärist aeglustumine ja sage interiktaalne epileptiformne aktiivsus aktsendiga tsentraalsel. Und registreerida ei õnnestunud.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh küsimast,
EEG alusel saab öelda, et lapse vasemas ajupoolkeras esineb epileptiline aktiivsus. Sellele tähenduse anda saab aga koos lapse anamneesi ja kliinilise pildiga.
Lugupidamisega
Anu sööt