Lapse tasakaaluhäired ja käitumishäired 23.08.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere, minu 4 aastasel tütrel ilmnesid peale 3 nädalast haiguse perioodi tasakaaluhäired ja käitumishäired. Kõik algas suure ohatisega huulel mille järgi tuli kõrge palavik, nohu, köha. Vahepeal saime terveks kui tekkis taas kõrge palavik ja mädased villid kurku. Kui ka see oli möödunud tekkis peavalu, väsimus ja helitundlikus. Andsin valuvaigistit ja peavalu taandus. Tekkisid aga tasakaaluhäired mis esialgu avaldusid öösel kui laps tahtis potile. Ühel ööl aga laps ei suutnud enam iseseisvalt seista ja ka hommikul oli kõndimine õõtsuv. Suundusime emosse kus tehti lapsele kõik võimalikud analüüsid ja kompuuteruuring. Kõik oli korras ja tasakaal taastus 3 päevaga. Nüüd aga on lapsel justkui käitumishäired. Ta ei kuula enam sõna ja lööb käte jalgadega. Hakkab kergelt nutma ja läheb endast välja.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Teie kirjelduse järgi põdes laps entsefaliiti, millega koos või ka järgselt võivad esineda käitumishäired. Soovitan jääda rahulikuks ja lasta ajal teha oma töö. Laps vajab hellust, Teie lähedust. Kui paremaks ei lähe, siis on soovitav pöörduda psühhiaatri poole.
Tervitades
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

PCI Diagnoos

PCI diagnoos. Kas Pci diagnoosiga inimsele tehakse ka peaaju uuring?
Kas PCI tulevad ka käitumishäired?

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Soovitan Teil pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Arst selgitab välja, kas Teil on PCI diagnoos. Vajadusel ja vastavalt Teie kaebustele tehakse ka uuringud. Käitumishäired võivad olla seotud PCI-ga, ...

Loe edasi

käitumishäired

tere, töötan lasteaiaõpetajana ja minu 6-a laps käib samas rühmas juba teist aastat. Probleemiks on lapse jonn ja trotslik käitumine. ta ei lase tööd teha st. teiste lastega tegeleda, ronib sülle segab ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan lapse panna teise rühma. Lapse reaktsioon oma ema suhtes on loomulik.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

Põrutused?

tervist!
Tahtsin küsida, kas lapsel saab olla ajuvapustust, ajupõrutust või mingit verevalumit ajus- koljus nii, et seda ei avastata?
1 aastase lapse puhul on päris raske aru saada, kas ta ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
ajutrauma puhul muutub lapse käitumine-unisus, uimasus, tekib kooralik tasakaaluhäire. Tavalisel kukkumisel-kõndimise pealt traumat ei teki. Rasked traumad tekivad kõrgemalt kukkumisel.
Loe edasi

käitumishäired

Tere,

Minul mure. Minu 7 aastane poiss läks sel aastal kooli. Me elame kahekesi, lapse isa ei ole meiega juba 6 aastat. Sellest hetkest kui poiss kooli läks, on ta muutunud kardinaalselt. ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere Elbe,
aitäh pöördumast! Kas õpetajaga olete rääkinud?Kas koolis käitub poiss hästi? Võtke õpetajaga kontakti ja alles siis pöörduge psühholoogi poole.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi