Lapse tasakaal ärkamisel 18.08.19 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere

Lapsel hommikuti peale ärkamist tasakaal paigast. Ühel hommikul ei saanud voodistki püsti, aga enamasti on peale voodist välja tulekut ca 30min, kus laps tuigub liikudes ja vahel kukub istuli, jookseb vastu seina vms...ühesõnaga puudub normaalne tasakaal. Tasakaal taastub umbes 30-60 minutiga. Esialgu arvasin, et võib olla tõusis voodist liiga kiiresti või mingi arenguga seotud muutus, aga viimasel nädalal on see juba igal hommikul ja hakkab muret tekitama. Muul ajal päeval on kõik hästi - hüppab, jookseb, möllab nagu tavaline (peaaegu) kahene.
Perearst hetkel puhkusel, aga ilmselt tuleks ikkagi esimesel võimalusel saada saatekiri neuroloogile?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast!
Kindlasti soovitan perearsti poole pöörduda. Kui selline tasakaalutus esineb vaid hommikuti, siis esmajärjekorras tuleks määrata tühja kõhu veresuhkur ning siis juba edasi mõelda.
Andke lapsele kohe peale ärkamist magusat jooki ning vaadake, kas see tasakaalutus kaob kiiremini.
Lugupidamisega
Anu Sööt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lasteneuroloogia

Lapse rahuldamine

Tere, sooviks veel küsimuse jätkuks küsida, et olen lugenud, et laps rahuldab ennast sellepärast, et ta tunneb vähest tähelepanu ja nüüd tunnen ennast nii süüdi, kuna ma proovin anda endast kõik.

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere!
Arvan, et süüdi ei peaks Te ennast kindlasti tundma.Laps vajab(nõuab) tõesti palju tähelepanu. Laps on tavaliselt piisavalt tark, et aru saada, mil viisil tähelepanu saada. Lapsega peab kindlasti ...

Loe edasi

lapse tasakaal.

minu mure seiseneb selles et aastasel poisslapsel pole üldse tasakaalu kui hoida tal käest kinni ja lahti lasta kukub ta kohe potsti maha.toe najal hakkas külgsammu tegema alles 11 kuuselt.ja ühe käes ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan minna lapsega neuroloogi konsultatsioonile. Selleks on praegu täpselt õige aeg.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt

Loe edasi

Põrutused?

tervist!
Tahtsin küsida, kas lapsel saab olla ajuvapustust, ajupõrutust või mingit verevalumit ajus- koljus nii, et seda ei avastata?
1 aastase lapse puhul on päris raske aru saada, kas ta ...

Anu Sööt

Vastas dr Anu Sööt

Tere,
ajutrauma puhul muutub lapse käitumine-unisus, uimasus, tekib kooralik tasakaaluhäire. Tavalisel kukkumisel-kõndimise pealt traumat ei teki. Rasked traumad tekivad kõrgemalt kukkumisel.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi