Imiku lõge 28.12.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Poeg sai just 7 kuuseks ja tal on suur lõge. Perearsti sõnul ei ole tegemist millegi erakorralisega, aga tavapärasest suurem on küll. Beebi on viimasel ajal hakanud just sülle võttes või süles olles end jalgadega päris tugeva jõuga püsti lükkama.
Täna hakkasin teda põrandalt sülle võtma, kui ise alla kummardasin ja tõstma hakkasin, lükkas ta jalgadega vastu nii, et lõi täpselt lõgeme piirkonna vastu minu lõuga (tundsin ise, et lõug läks vastu pehmemat kohta). Mõistus ütleb küll, et nii õrn see koht ka olla ei saa, et emme beebit sülle võttes võib tekitada talle kahjustuse, aga murelikuks teeb ikka.
Kas lõgemepiirkond või aju võib ka sellise kokkupuutega kahjustada saada? Kas saan aru lõget katsudes, et midagi on valesti?

Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Aitäh pöördumast! Ärge muretsege, lapse lõge on tugev ja Teie oma lõuaga ei saanud talle mingit viga tekitada.
Olge tublid!
Lugupidamisega
Anu Sööt