Beebi aeglane motoorne areng 21.10.16 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 10,5-kuune beebi (sündis u kuu enne tähtaega) ei oska veel neljakäpukil käputada ega liigu ka ise istesse. Ka ilma toeta istuma pannes vajub kiiresti kõhuli ära. Tean, et iga lapse arengukiirus võib olla erinev. Samas loen beebi arengut kirjeldustest, et selles vanuses on tegemist juba ohumärkidega motoorses arengus. Kas peaksin pöörduma mõne spetsialisti poole? Kelle juurde oleks kõige otstarbekam pöörduda (neuroloog, taastusraviarst, füsioterapeut)? Milliseid vahendeid pakub meditsiin arengus mahajäämise põhjuste väljaselgitamiseks ja lapse aitamiseks? Milliseid raskusi tulevikus võib selline mahajäämine lapsele ja hooldajale kaasa tuua?

Lisainfona lisan veel. Umbes kuu aega tagasi hakkas küll tõusma neljakäpukile ning on näha, et üritab edasi liikuda, kuid ei oska. Viimase nädala jooksul on saavutanud tasakaalu ilma toeta põlvitamiseks (tõmba ennast toe najal põlvili ja siis laseb toest lahti, et mõne esemega mängida) ning on hakanud ka ennast toe najal püsti tõmbama.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere!
Arvan, et lapsega pole muret tekitavat probleemi. Füsioterapeudi vastuvõtule oleks siiski soovitav pöörduda. Tavaliselt suunab sinna neuroloog või taastusravi arst.
Lugupidamisega,
Anu Sööt