Neurootiline tik 18.10.13 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Ligi viis aastat tagasi hakkas poeg pead väristama ja alalõuga imelikult lahti ajama. Perearst ütles, et pole põhjust muretsemiseks, küll see läheb varsti ise üle. Aga ei läinud. Siis otsustasime abikaasaga, et aitame oma poega ja tuletame talle aegajalt meelde, et nii ei väristaks end. Mõneks ajaks oli sellest abi ja ta lõpetas mõneks kuuks enda pea väristamise, kuid siis tuli see jälle tagasi. Siis me hakkasime jälle talle aegajalt meelde tuletama, et ta enda pead niimoodi ei väristaks ja see läks taas mööda, kuid mõne aja pärast tuli ikka tagasi. Nüüd me oleme niimoodi juba 5 aastat võidelnud ja perearst saatis meid neuroloogi juurde. Neuroloog ütles, et see on olnud viga, et me oleme poega niimoodi keelanud pead väristada. Kui me poleks seda teinud, oleks see harjumus juba iseenesest ära läinud. Nüüd me siis ei keela teda enam, ega tee üldse sellest välja ja kõik on läinud hoopis veel hullemaks. Nüüd ta väristab vahetpidamata oma pead ja alalõuga. Seda on lausa hirmus vaadata. Kas on üldse lootust, et ta sellest pea väristamisest veel kunagi lahti saab? Mida me peaks tegema?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Soovitan pöörduda neuroloogi vastuvõtule. Tõenäoliselt tuleb Teie last ravida.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt