"Surnud jalad" 6-aastasel poisil. 11.09.12 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Minu 6-aastane igati terve ja sportlik poeg kurdab viimasel ajal kahtlaselt liiga tihti, et ta jalad on tuimad, nö surnud. Varem esines seda jalgade suremist harva, umbes kord kuus. Nüüd aga iga paari päeva tagant. Eriti hull on asi autosõidul. Lapsel on autos mugav iste. Jalanõud võtab ta autos tavaliselt ära, sokke ei ole, riided ei pigista. Aga ikka hakkab ta peale 10-15 minutilist sõitu valust karjuma. Nüüd on seda jala suremist esinenud ka tõukerattaga sõites, rahulikult televiisorit vaadates jne. Käed surnud olnud ei ole. Tavaliselt on probleemiks parem jalalaba ja varbad. On see nähtus normaalne?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan kindlasti minna lasteneuroloogi vastuvõtule.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt