Lapse käitumine - närvilisus, karjumine 13.07.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure ja ma ei oska kuhugi pöörduda ja kas on üldse vajalik. Minu kaheaastane tüdruk läheb asjade peale väga kiiresti närvi, näiteks kui ei saa seda, mida ta tahab ja siis hakkab asju loopima ja viskab kohe maha pikali ja hakkab karjuma ja kui millegagi hakkama ei saa, läheb ka närvi ja hakkab karjuma, ta on püsimatu. Sündis kuu aega enne, oli kollasus ja kaua aega oli ka hemoglobiin madal, aga nüüd on 113, kas se võib põhjuseks olla ka? Mida ma tegema ka peaks?

Tänades, murelik ema

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast!
2-aasta vanuses toimub lapse kiire areng. Laps muutub iseseisvamaks kuid samas tunnetab sõltuvust Teist. Laps hakkab katsetama piire-mis on talle lubatud, mis mitte. Ta jälgib Teie reaktsioone ja teeb omad järeldused.
Arvan, et kuna Teie laps on siiani hästi arenenud, siis on vähe tõenäoline, et põhjus on sünnijärgsetes probleemides, aga mingi seos võib olla.
Soovitan siiski pöörduda lastepsühholoogi poole, kes hindaks lapse arengut ja annaks soovitusi lapsega käitumise osas.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
Anu Sööt