beebi tõmblemine 14.02.08 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Mu tütar saab mõne päeva pärast kuuseks. Kui ta polnud veel kahenädalanegi, avastasin ükskord öösel, et ta tõmbles, see ei lasknud tal rahulikult magadagi, vaid ajas teda nagu ägisema ja asendit muutma, aga nii, kui uuesti uinus, hakkas uuesti tõmblema. Täpsemalt ma ei teagi, kuskohas tõmblus on, aga mulle tundus tookord, et jalas. Samas liikusid ka käed nagu tõmmeldes, seega ainult jalas vist ei ole või liiguvad käed ja, nagu ma nüüd avastanud olen, mõnikord ka pea kaasa. Tõmblused kestavad ikka üsna pikalt ja korraga mitu korda järjest. Rääkisin sellest ka meie lastearstile, tema otustas jätta lapse kaheks nädalaks jälgimisele ja mainis midagi massaaži kohta, aga kui ma kahe nädala pärast uuesti läksin ja ütlesin, et ikka tõmbeb, mitte küll iga päev, aga päris tihti. Tema arvas, et see on hoopis ärevusest, küsis, kas laps ehmub kergesti. Minu meelest väga kergesti ei ehmu, aga võib-olla ei oska ma seda lihtsalt õigesti hinnata. Mures olen siiski, kuigi lastearst midagi hirmutavat ei öelnud. Ta tõmbleb ainult magades, seega ei saa ta minu meelest korralikult magadagi, kui parajasti jälle nn hoog on. Ehk kasvab sellest välja? Või oleks siiski vaja mul endal midagi ette võtta?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Et asjasse selgust saada, soovitan siiski lasteneuroloogi konsultatsioonile pöörduda.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt