Oksendamine 28.07.07 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu aastane laps oksendab pidevalt, päevas 1-2 korda ja on päevi ka kus ei oksenda. Välja näeb see selliselt: hakkan toitma, siis esimese suutäie juures juba nagu tahaks okse tulla, pingutame edasi ja siis vahel enam vähem kui kõik söödud oksendab välja ja mitte natuke vaid kõik. Asetan ta käpuli põrandale ja siis tuleb... Veel esineb oksendamist siis kui nutab kõvasti ja täna juba siis ka kui südamest naeris. Sünnikaal oli 3010, praegu 8500-8600g. Proovidest tehtud väljaheide, uriin, täisveri, kõik normis. Kas tegu võib olla ajukasvajaga või on mingeid muid lihtsamaid haigusi selliste nähtudega. Oleme lastearst terapeudi jutul käinud. Murelik emme!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda Tartu Lastekliinikusse dr. Tiina Rägo või dr. Oivi Uibo vastuvõtule. Kui laps on ergas, areneb hästi ja magab normaalselt, siis ajukasvaja peale ei peaks mõtlema.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt