Lapse lõge 18.01.06 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Minu poeg on 1,3 aastane aga tema lõge on ikka veel küllaltki suur ( umbes kahe sõrme laiune ), tahaksin teada kas ma peaksin muretsema selle pärast ja mõne arsti poole pöörduma. Pea ümbermõõt on 49 cm, kaal 12 kg ja pikkus 80 cm. Lapse areng on olnud korras, ütleb mõned üksikud sõnad , saab aru mida ma talle ütlen ja üldse on ta väga lõbus ja aktiivne laps. Kas see on oluline et lõge peaks olema sulgunud juba 1,5 aastaseks, ma arvan et meil see nii pole või on ka lapsi kellel sulgub see hiljem ( umbes 2 aastaks ). Kas siis võib olla midagi korrast ära ( uuringud on tehtud kui oli alles nädalane, kõik oli korras)Tahaksin veel teada kui palju peaks sellises vanuses laps päevas piima jooma, tahan jätta lutipudeli aga tassist ta ei joo nii palju kui muidu? Murelik ema . Suur tänu teile vastuse eest.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Muretsemiseks ei ole põhjust. Kui lõge siiski ei sulgu 1,5 aasta vanuseks, siis soovitan perearsti poole pöörduda- tegemist võib olla rahhiidiga. Lapse parameetrid on korras, areng eakohane. Piima peaks jooma selles vanuses vähemalt 200ml, tõenäoliselt saab ta lisapiima ka toiduga.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt