Kirjutamine 01.12.05 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tüdruk 15, sünnijärgselt diagnoositud PCI ja DS. Nüüd sellega korras, õpib tavakoolis. Algklassides oli käekiri väga ilus, edasi muutus järjest halvemaks ja väiksemaks. Praegu imestan, et õpetajad üldse ta vihikutest midagi välja loevad. Ise räägib, et ei jõua kirjutada kiiresti ja ilusti - usun täiesti. Aga viimasel ajal on tundides õpetajatega pahandusi,et ei tööta tunnis kaasa(eriti viimastes) - ütleb, et lihtsalt ei jaksa kirjutada. Sama on kodus võõrkeele sõnade õppimisega - need peaks ju ka läbi kirjutama- või mistahes muu kirjatöö puhul. Ma ei oskagi nüüd seisukohta võtta, et kas tegemist on laiskuse ja trotsiga või on tõesti midagi tervisel viga? Õppeedukus keskmine, kui õpib saab 3 või 4, kui ei õpi, saab 2 või 3. Muidugi avaldab see mittekirjutamine mõju ka hinnetele. (VIIIkl)
Aitäh, kui vastata jõuate.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Soovitan pöörduda neuroloogi konsultatsioonile, kuigi arvan, et tegemist ei ole haigusega.
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt