võõrutamine rinnast 12.05.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Nimel oleks mul selline küsimus, et kuidas olek võimalik last rinnast võõrutada. Asi nimelt selles, et titta on nimelt juba seitsme kuune ja ´tahaks teda hakkata rinnast võõrutama. Kuid probleem on selles, et siiamaani pole see laps saanud ei lutti ega pudeli lutti. Titta saab küll lisatoitu, kuid magama jääb ta ainult rinna otsas. Kuidas oleks võimalik teda suht valutult rinnast võõrutada ja ei peaks kasutama lutti.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Kõigepealt soovitan siiski jätkata rinnaga toitmist kuni lapse aastaseks saamiseni kui võimalik. Kui tahate võõrutada ilma lutipudeli abita, siis selleks on spetsiaalne tilaga tass. Kui laps on harjunud rinna otsas magama jääma, siis sellest võõrutamine pole kindlasti valutu. Halb aeg tuleb lihtsalt üle elada- andke lapsele enne magamajäämist tassist vett juua.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt