pissimine 22.02.04 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere!
olen mures oma 9a.tütre pärast kes pissib öösiti alla,see on kestnud juba 3,5a.,kui sündis teine laps.oleme teinud ravikuure aegajalt piracetam ja noritren,peale seda on vähemaks jäänud aga mõne aja möödudes hakkab jälle ,kui kaua võib selline asi kesta.ta ei pissi ka koguaeg on länud mööda ka kuu ja siis jälle terve nädal juhtub see iga öö,see on nii erinev ,ei tea kunagi kunas võib see juhtuda.peale selle on ta ülekaaluline ta on u.135cm pikk ja kaalub 49kg.mis oleks kõige tõhusam ravi,või tuleb lihtsalt oodata,ja kui,siis kui kaua???
ette tänades!

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh küsimast! Selle probleemiga tuleb kannatlik olla. Sageli on allapissimine pärilik, milles ei ole midagi häbiväärset. Kui Teil või Teie abikaasal oli lapseeas sama probleem ja see lakkas, siis on ka väga tõenäoline, et allapissimine lakkab Teie tütrel samas vanuses. Ravi peab olema regulaarne, mitte hootine. Ravi peab olema korraldatud ühe arsti poolt, kes Teie tütre probleemiga hästi kursis on. Imeravimit kahjuks ei ole-ühele lapsele aitab üks, teisele hoopis teine ravim. Lapse kehakaal on tõesti suur-põhjus vajab selgitamist ja vastavalt sellele ka laps nõustamist. Soovitan Teil kindlasti pöörduda lastearsti vastuvõtule. Kui elate Lõuna-Eestis, siis sobivaim koht on TÜ Kliinikumi Lastekliinik.
Edu Teile!
Lugupidamisega,
dr. Anu Sööt