6 nädalane nutune/närviline beebi 02.03.22 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.
Laps nutab/jaurab/röögib pm terve päeva. Ei maga korralikult ja samas ei ole ka üleval, sest silmnähtavalt on ta väsinud ja unine. Kui ka magama jääb, siis kaotab luti, nutab, keegi kolistab/liigub, tema ehmatab/üleval ja nutab. Korra on juba ka hääl ära olnud. Samas on ta hästi närviline kuidagi ka. Käed/jalad käivad koguaeg. Nüüd uneajaks seon teki sisse kookonisse, et ei ehmataks või kraabiks ennast. Aitab natukene. Samas on ta natukene ka krampis koguaeg. Kuidagi nagu ei lase oma käte/jalgadega mängida. Perearst kinnitas, et natuke on kange, aga pole hullu. Nüüd kardan, et hoides teda kinni kookonis, ei hakkagi ta liikuma ju?? Kuuga kaalutõus ilus, 1,5 kg. Proovitud ka retsepti aptamil, muutust ei ole. Väristab lõuga väga palju. Nagu koguaeg. Alguses arvasin, et koolikud, sest tõmbas ennast vibusse. Jalad pulka,näost tulipunane jne. Teeb ikka nii, aga enam ei ole kindel koolikutes. Oli kakamata 26h kui perearst ütles kõht pehme jne. Perearsti nö diagnoos on praegu lihtsalt rahutu laps. Kas saab nii olla? Pigem ütleks mina, et väike närvihaige on.
Sündides võetud vereproovis oli kirjas kaasasündinud b12 vaegus. Kas võib sellest olla?
Mõistus on otsa saamas. Olen muidu 4 lapse ema, aga sellist näen esimest korda. Üks lastest on mul atüüpiline autist+ath. Praegu vaatan seda 6 nädalast ja mõtlen mis edasi? Mis tal on? Miks ta niimoodi nutab?
Lapsel kõht täis, pepu kuiv, emme koguaeg olemas, aga ikka nutab. Olgu püsti või pikali. Süles või voodis.

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Ootan Teid vastuvõtule kui asute Tartule lähedal. Elva Haigla OÜ. Vastuvõtt Tartus, Vaksali 17, haigekassa poolt kaetud. Tallinnas on mitmeid võimalusi. Internetist kõik näha.
Lugupidamisega
Anu Sööt