Beebi vaimne areng 25.09.20 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere. Küsimus 7 kuuse piiga vaimse arengu ja oskuste kohta. Esiteks on mure et piiga on väga vaikne. Suuremosa ajast häält teeb siis nutt või nutujorin. Ei ole ta väga kooganud ega lalisenud. Kui mängib siis on ka suht vaikne, temaga rääkides, vastu ei räägi. Mingeid hääli ikka teeb aga vähe. Teine mure on mängimise oskus. Kõik asjad võtab kätte ja kõik läheb suhu. Ei ta uuri neid, ei kopsi asju vastu põrandat, ei kukuta maha, kui kukub, ei vaata kuhu kukkus. Kui näitan torni ladumist või muud mänguasjade kasutamist siis nagu pole huvigi selle vastu. Oleme iga hommik ka lehvitamist näidanud aga ei midagi ja jälle nagu ei huvitagi. Kui lugeda mida 7 kuune beebi peaks tegema siis tema ei tee seda, just vaimse poole pealt, füüsiline areng on nagu ok. Kui mures peaksin olema või kelle poole pöörduma, et teada saada kas areng normaalne või mitte?

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere ja aitäh pöördumast!
Tundub, et muretsete liigselt, aga perearstiga vestelda asjadest, mis Teile muret teevad, võiksite küll.
Edu Teile!
Lugupidamisega
Anu Sööt