Kokutamine - neuroloogiline põhjus? 13.11.11 / Lasteneuroloogia

Külastaja küsib:

Tere.

Mure selles, et 7-aastane kokutab päris tõsiselt. Eriti on probleeme kaashäälikutega sõna alguses. Väga harva suudab sõna koperdamata välja öelda. Lauseid mitte kunagi. Viimasel ajal on lisandunud pea järsk kõverdamine sõna alguse hääldamisel (nagu tikid), kuid see vist nn abimehena sõna suust välja saamisel. Mõnikord läheb oma 15 sekundit, enne kui üldse tähe suust saab. Mingeid käitumisprobleeme pole, koolis on õppeedukus hea, läbisaamine teiste lastega hea ning teda ei narrita. Kokutanud on juba päris pisikesest peale, kuid mida vanemaks saab, seda hullemaks läheb. Oleme pöödunud ka logopeedi juurde, kuid logopeed ütles, et probleem on lapse närvides, ei pidanud logopeediline probleem olema. Imikuna oli väga närviline laps, pidevalt haige erinevate probleemidega. Tervis aga läheb vanuse kasvades järjest paremaks.
Kas peaks last lastepsühholoogile näitama? Kas probleem võib olla närvides? Olen väga mures lapse pärast.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Anu Sööt

dr Anu Sööt

Laste neuroloog

Elite Erakliinik

Tere,
aitäh pöördumast! Kogelus on tavaliselt kompleksne probleem ning alati me ei tea selle põhjust.Tegemist on kõneaparaadi lihaste koostöö häirega.Soovitan pöörduda kõigepealt llasteneuroloogi juurde ning kindlasti on vajalik kogenud logopeedi abi.
Lugupidamisega,
Anu Sööt