täpikesed lapse kehal 19.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu 9 kuusel lapsel oli mitu päeva palavik 37,5-39 kraadi. Täna hommikul oli lapse kõht ja selg täppe täis. Õhtupoole oli ka pea ja kael. Kätel ja jalgadel ei ole. Täpid on pisikesed ja hästi tihedalt. Mis haigusega võiks tegemist olla?Teid ette tänades Gerda!

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,
Lapsel võib olla mõne viirusinfektsiooniga kaasnev lööve, aga on veel teisigi võimalusi. Ilma löövet nägemata ei saa aga kahjuks täpsemalt arvata. Näidake lapse löövet oma perearstile.

Head tervist soovides
Heli Grünberg