3,5 kuuse beebi söömine 11.01.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Beebi on 3,5 kuune ja kaalub 7200g (sünnikaal oli 4090g). Kuna mul endal juba alguses tuli rinnapiima vaid minimaalselt, siis on lapse põhitoit sünnist saadik olnud piimasegu. Alates 3ndast nädalast kuni 3 kuuni sõi ta stabiilselt 130ml umbes 7 korda ööpäevas (vahel natuke vähem, vahel rohkem). Alates 3ndast kuust, kui nägin, et ta peale 130ml söömist veel näljane tundus, hakkasin andma 170ml. Nüüd viimastel päevadel sööb ta praktiliselt igal toidukorral selle koguse lõpuni ära, kuid söögivahed on endiselt samad, mis senini, ehk siis mitte rohkem kui 3 tundi. Vahel ei jõua laps ka seda 3 tundi ära oodata ja nõuab varem süüa. Öösiti on õnneks vahed veidi pikemad (4-5 tundi). Olen mures, et kui talle tema soovitud kogustes piima annan, siis ületab see ööpäevase ettenähtud 1 liitri piiri. Kas peaksin piima kogust piirama, et last mitte üle toita? Või peaksin talle juba lisatoitu pakkuma?
Tänan.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõepoolest võiks ööpäevane piimakogus jääda 1 liitri piiri. Vahel on lapsel kasvuspurdi perioodid, mil ta tahabki rohkem süüa ja seetõttu lühiaegselt võibki anda veidi rohkem. Kui aga pidevalt anda suurem kogus toitu, siis "magu venib suuremaks" ja laps tahabki pidevalt rohkem süüa. Proovige piimakogust vähendada 150 ml-ni 7 korda ööpäevas. Lisatoitu soovitame hakata andma siis, kui laps on saanud 4-kuuseks, seega võiks lisatoidu andmisega paar nädalat oodata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor