Lapse kõhulahtisus 27.01.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Sooviksin küsida nöu, kuna olen natuke mures lapse pärast.
Laps on 1,5a 11 jaanuar tekkis palavik mis kestis 5 päeva (38-39kraadi)
14 jaanuar läks lapsel ka köht lahti ja oli nohune, praeguseks on muud sümptomid küll kadunud aga köhulahtisus on jäänud.
Alguses 4 päeva oli väga vesine ja limane ja löhnas väga halvasti 6-8x päevas kakas, praegu on natuke paremaks läinud aga ikka pigem vedelam ja limasem ja umbes 5x päevas kakab( enne haigust oli ainult korra päevas) kokku on lapsel juba 14 päeva köht lahti olnud. Muidu on laps röömus ja mängib nii nagu tavaliselt.

Varasemalt pole sellist asja olnud kellegil teisel lapselgi, seega ei tea kuidas peaksin suhtuma sellesse ja kui kaua see kesta vöiks ?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

ilmselt põdes laps viiruse poolt põhjustatud kõhulahtisust, mis võibki kesta paar nädalat. Vereanalüüs on korras ja kakamise sagedus ka vähenemas, loodame, et laps lähiajal paraneb. Probiootikumide andmine võib paranemist soodustada.

Lugupidamisega,
Tiia Voor