Rotaviiruse vaktsiini kõrvaltoimed 16.08.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Lasime oma lapsele (2,5 kuune) teha 11.08.3020 rotaviiruse vaktsiini esimese doosi. Pärast seda on lapse seedimine olnud väga muutlik. Lapse kaka on muutunud vedelast sinepikollasest limaseks roheliseks ja nüüd on kaka helekollane või heleroheline ja tema varasema kakaga võrreldes oluliselt paksem/puderjam (küsimusele lisatud pilt). Kas selline väljaheite muutus on normaalne? Laps saab igapäevaselt ka Compliflora probiootikumi.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Rotaviirus mõjutab seedetrakti, ka selle vastane vaktsiin toimib just soolestikus. Vaktsiini sage kõrvaltoime on väljaheite muutus (kõhulahtisus), aeg-ajalt ka gaasid ja kõhuvalu.

Lugupidamisega,
Tiia Voor