Lünfisõlmed suurenenud 18.02.21 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kas see on normaalne et lapse kaelal on lünfisõlmed 1.20cm-2cm suurused. Käidud arstil ja ultrahelis. Suuremad on kõri piirkonnas. Laps haige pole olnud. Aga need lünfisõlmed on juba suured olnud rohkem kui pool aastat. Vahel on ikka väga suured. Aga täitsa ära kadunud pole ültse.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kahjuks pole kirjas, kas tegemist on 9-kuuse või 9-aastase lapsega. Ilmselt 9-aastase poisiga?
Lastel võivad olla tuntavad suuremad lümfisõlmed kaela piirkonnas, kaenlaalusi ja kubemes. Nende suurus ei tohiks olla üle 1 cm ja nad peaksid olema katsudes pehmed ning valutud. Haiguse ajal (ka näiteks lihtsalt nohu või köha) võivad lümfisõlmed muutuda suuremaks. Kui vereanalüüs ja ultraheli uuring on olnud korras, siis tõenäoliselt ongi tegemist lapseeas tavapäraste suuremate lümfisõlmedega. Kui olete mures, siis pidage veel kord nõus perearstiga ja perearst peaks jälgima lümfisõlmede suurust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Lastehaigused

suurenenud harknääre imikul

Mu kahekuusel pojal näitas rõntgen bronhiiti ning suurenenud harknääret.Kas need on omavahel kuidagi ka ühenduses?Mida tähendab harknäärme suurenemine ning kas see on ka ohtlik?

Vastas dr Heli Grünberg

Tere!
Bronhiit ja suurenenud harknääre ei ole omavahel seotud. Harknäärme suurenemine ei ole ohtlik. Kui teised organid kasvavad koos lapsega, siis harknääre on ainuke, mis hakkab vähenema.
Dr. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi