Imikul nina kinni. 13.11.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minul on selline mure, et minu 4.5 kuusel pojal on sünnist saadik olnud raskusi nina kaudu hingamisega. Nüüd on mure läinud juba nii suureks, et laps ei saa korralikult magada.
Peale sündi öeldi mulle, et meil on korteris liiga kuum, selle pärast ei saa laps korralikult hingata. Ostsime ventilaatori, et pojal oleks kergem hingata. Lisaks soovitati kasutada Quixx baby ninatilku. Natuke oli parem. Ninatilgad aitasid väljutada ninast sinna kogunenud kuivanud "kollid".
Peale seda, kui algas kütte periood läks asi hullemaks ja nüüd läheb ainult hullemaks. Laps ei saa öösiti rahulikult magada, nina on koguaeg kinni. Enam ei aita ka Quixxi ninatilgad. Magame aken lahti, märg pesu on koguaeg radiaatori ees, aga ikkagi ei saa laps magada. Öösel ärkab mitu korda nutuga, kuna nina on nii kinni, et õhk läbi ei käi.
Mida ma peaks tegema või kelle poole pöörduma, et last aidata?
Ette tänades, murelik ema.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kui ninakinnisus segab und ja ninatilgad ei ole aidanud, siis peaksite uuesti pidama nõu perearstiga ja võib-olla peaks konsulteerima kõrva-nina-kurguarstiga.

Lugupidamisega,
Tiia Voor