Imikul nina kinni öösiti 24.11.20 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul laps on 2,5 kuune ja tal läheb nina öösiti alati kinni (viimasel ajal ka päeval magades) ja hommikuks on ninas kollid, muul ajal päeval on nina lahti ja kõik ok. Panen ninna meresoola speid, Nisita ninageeli olen pannud ja eemaldan kollid ninapumbaga, ostsin ōhuniisuti, kuid probleem kordub ikka, rohud küll leevendavad. Millist see võiks olla ja ega see ei ole nohu mingi vorm? Tatti tal ei tule üldse, vaid kollid on ninas. Lisaks aevastab ta ka tihti. Ning olen täheldanud, et viimased päevad vaid hommikul ärgates ta köhatab alati korra-paar ja rohkem seda ei tee.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Väikese lapse ninakäigud on kitsad ning laps ise ei oska nina nuusata ja seepärast kipuvad sinna ka kergemini ninakollid tekkima. Aevastamisega püüabki nina kollidest vabaneda.
Ega ninakinnisuse vastu suurt muud ette pole võtta, kui nina puhastada meresoolaga.
Mõnel lapsel on rohke toidutagasiheide ja magades võib seetõttu piima ninna sattuda ning ninakinnisust põhjustada.Selle vastu võiks aidata lapse peaaluse kõrgemaks tõstmine.

Lugupidamisega,
Tiia Voor