9-kuune ei söö korralikult 26.04.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Meil mure lapse toitumisega pikemat aega. Saime 8 ndaks elukuuks kaalukõvera uuesti korda...laps hakkas harvem ja suuremaid portse kui 100 g lõpuks sööma. 9 elukuu näitas kaal 8 kg. Nüüd 9,5 kuuselt ca nädal tagasi oksendas laps õhtusöögi täies mahus välja (toidu kogus oli 200g). Mõtlesime et sai palju, kuna 200 g söögikordi oli ta söönud ca 5 päeva jagu. Vähendasime koguseid 180-190 peale, et jätta ruumi. Sama asi kordus paar päeva hiljem. Samas märkasime, et lapse isu on päev päevalt vähenenud. Seostasime seda hammaste tulekuga- igemed turses , uni kehvem, laps rahutu. Paar päeva veel (24.04) ja laps oksendas veelkord õhtust sööki välja- mitte küll täis mahus. Eile 25.04 langes päevane söögikogus juba 840 g peale. Täna pole laps enam mitte midagi söönud ja isu pole endiselt.
Kas see võiks olla seotud hammate tulekuga või on seotud lisatud pildil oleva naha kahjustusega. Sama kahjustus on ka sõrmel. Meenutab bakteriaalset naha turset.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Pildi pealt on nahakahjustust halvasti näha, ei oska selle alusel diagnoosi panna. Kui teile tundub, et tegemist on mingi bakternakkusega, siis võib olla oleks vaja selle raviks antibakteriaalset kreemi, mida aga saab vaid retseptiga ja peaksite pöörduma perearsti poole.
Oksendamist võib esile kutsuda igasugune haigus - seedetrakt, hingamisteede jne äge haigus. Kui igemed on väga turses, siis võib laps tõepoolest halvemini süüa tahket toitu, aga vedelama toidu söömine (tükkideta püree) ei peaks olema häiritud.
Lastel on isu muutuv, mõni päev söövad paremini ja mõni päev halvemini, kui aga halva isuga koos käib oksendamine, siis peaks võib selle põhjuseks olla haigus. Haiguse välistamiseks võtke palun perearstiga ühendust.

Lugupidamisega,
Tiia Voor