8-kuuse toitmine 19.11.15 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Meie 8-kuune sööb järgmiselt: kell 9 - hommikupuder + rpa 150 ml; kell 13 - püree (liha, köögiviljad) + rpa 150 ml; kell 17 - püree ´+ rpa 150 ml; kell 21 - rpa 150 ml. Öösel ei söö. Püreed, putru sööme umbes 100-150 g olenevalt isust. Vett tassist juua veel ei oska. Kui pakume lusikalt, siis pisut joob. Kaalu on 10 kg ja pikkus 74 cm. Püreed sööb ta väga hea isuga. Tihti jätab rpad alles 60 ml.
Kas selline toitumiskava tundub sobiv? Kas võiks või peaks hakkama rpa kogust vähendama? Kas peaks lisama joogina vett, mahla või keefiri/piima?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kaheksakuune laps võiks süüa 4- 5 korda ööpäevas. Piimasegu võiks ta saada ca 800 ml ja lisatoitu ca 200 g, mis jaguneb 2-3 toidukorra vahel. Kaheksakuune võiks lisatoiduna saada köögivilja- ja puuviljapüreesid, liha, teraviljaputrusid.
Teie lapse kaal ja pikkus on väga head, järelikult saab ta toiduga vajaliku kätte.

Lugupidamisega,
Tiia Voor