Lapsel nahal lööve 15.03.18 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere lapsel imelik lööve.Nädalv.oli palavik 39 andsin ühe korra palaviku siirupit. Pühapäev palavik
kadus,nüüd tuli köha. Esmaspäeval oli lihtsalt veel nõrk ja ei söönud väga ,jõi palju vett ja midagi näksis ka.Teisipäev käis koolis ja natuke köha ka aga midagi eriti muud ei häirinud ja neljapäeva hommikul äkki mingi lööve nahal ja köhib ka natuke,lööve nagu ei sügele. Tahtis minna ikka kooli,käisime päeval arstile näitamas,siis löõve kadunud.Aga öhtul tuli uuesti lööve nahale ja nagu isegi rohkem? Ma ei saa aru ,mis see olla võib? Ülekere,näol ja igalpool punaselaiguline ja sellised erineva kujuga täpid ,laigud .

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Teie poolt saadetud pilt on kahjuks ähmene ja lööbest ei saa pärsi täpselt aru. Kirjelduse järgi võiks olla tegemist nõgestõve ehk urtikaariaga, millele on iseloomulik, et lööve "tuleb ja läheb" ning muudab kehal asukohta. Sagedasemaks nõgestõve põhjuseks lastel on infektsioonid (viirus/külmetushaigus, mis Teie lapsel ka oli) ja mingi toit. Nõgestõbi võiks aga sügeleda.
Kui lööve ei sügele, siis võib olla tegemist ka mingi viiruslööbega.
Lööbe püsimisel võiks last uuesti perearstile näidata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor