Lööve nahal 29.11.16 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen juba nõutu. Lapsel oli neljapäevast pühapäevani kõrge palavik. Alates kolmapäevast tekkisid mingid punased laigud rindkerele. Neljapäeval käis kiirabi, arvas et tegu kontaktdermatiidiga, soovitas sudokreemi määrida. Perearsti õde soovitas kummeliteega tupsutada. Laupäeval kutsusin uuesti kiirabi, sest palavik oli kõrge. Tegime vereproovid, mis olid korras. Arst soovitas Qiling kreemi. Tulime koju. Esmaspäeval palavik langes, tekkis üle keha lööve. Avastasin ka kaks punni keelel. Perearsti õde soovitas dekatrini panna. Laps väga viril ja ei maga hästi. Öösel nuttis mitu tundi. Lisan pildid, kas see on palaviku järgne lööve? Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

On olemas selline lastehaigus nagu "kolme päeva palavik", meditsiini keeles exanthema subitum. Sel juhul on lapsel kolm päeva kõrge palavik ja palaviku langedes tekib nahale punetav mittesügelev lööve. Lööve püsib nahal kuni nädala ja siis kaob. Kuna pildil on näha vaid kael ja nägu ega ole nähe keha, siis 100% kindlusega ei saa ma väita, et tegemist on "kolme päeva palavikuga", aga haiguskulu järgi võiks see nii olla.

Lugupidamisega,
Tiia Voor