Viirushaigus ja neutrofiilid 30.03.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

laps jäi haigeks 2 nädalat tagasi. Alguses oli kõha, mitte väga tugev ja siis mõne päeva pärast tuli ka nohu ning nohust tuleneva turse tagajärjel ka kõrvavalu, punetus kõrvas. Perearsti teisel visiidil ehk pärast haiguse esimest nädalat määrati antibiootikumid Amoxicilliin. Esimesel nädalal palavikku ei olnud. Nüüd on aga palavik 37,2-37,9 kraadi olnud pidevalt terve nädala. Täna tehtud vereproovi kohta ütles perearst, et hemoglobiin korras -121, veresuhkur korras, põletikunäit korras, aga valgevereliblesid vähe. See pani mind muretsema. Tuleval esmaspäeval palus uue vereproovi anda. ;Millest võib tulla, et valgeid vereliblesid vähe on? On see tavaline viirushaiguste puhul? PS! Täna kopse kuulates jäi kummitama arsti komentaar, et ühes poole oli psike "krõbin". Kas tohib olla üldse mingi krõbin? Olen tänulik kui oskate kommenteerida!
Heade soovidega,

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Tõepoolset väheneb valgevereliblede hulk vereanalüüsis, kui on tegemist viirushaigusega. Libled kulutatakse ära viiruse vastu võitlemiseks. Kui perearst soovib analüüsi korrata, siis minge kontrollile.
Ma ei oska kommenteerida "krõbinat", sest seda peab ise kuulma.
Laps on saanud antibiootikumi, mis peaks hävitama haigust tekitavad bakterid. Hingamisteede viirushaiguste korral aga üldreeglina ravi ei ole (va gripp, hepres) ning nendest paraneb laps iseeneslikult.

Lugupidamisega,
Tiia Voor