Gaasirohu mürgistus 21.01.17 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mu 4 kuune beebi on saanud peaaegu alates sünnist gaasirohtu Infacol igapäevaselt enne igat söögikorda. Laps saab rinnapiima.. Siiamaani pole mul eriti gaasimuresid olnud. Tundub ,et see sobis. Probleem selles ,et viimased 3 päeva on kaka mustjas-roheline olnud. Perearst palus lõpetada gaasirohu andmise ja anda 4 päeva piimhappebaktereid. Kaka läks uuesti kollaseks. Peale esimest päeva tekkisid beebil öösel siiski gaasivalud , nii ,et andsin Infacoli. Hommikul oli jälle kaka roheline peale Infakoli andmist. Siis järgmine päev taas ei andnud Infacoli ja kaka taas kollast värvi. Nüüd oleme juba kaks päeva olnud ilma gaasirohuta. Kaka on küll kollane ,aga laps öösiti nutab ja vähkleb gaasivaludes. Küsimus: Kas see on pikaaegsel ja pideval Infacoli kasutamisel võib tekkida mingi allergia rohu suhtes,et kaka värvub roheliseks. Olen seda ehk liiga palju kasutanud,et organismil hakkab vastu. Või peaksin pidama seda kokkusattumuseks ja Infacoli edasi kasutama, kuna see võttis beebil gaasid ära.?

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Enamuse gaasirohtude (Infacol, Espumisan, Cuplaton) toimeaine on simetikoon. Simetikooni kasutamisel on väga harva teatatud allergilistest nähtudest, nagu lööbest ja nõgestõbi. Harva on teatatud ka seedetrakti nähtudest, nagu kõhuvalust ja kõhu puhitusest. Kõhulahtisust või rooja muutust ravimist ei ole kirjeldatud. Kui Teile tundub, et Infacol muudab beebi kakat, siis võite proovida mõnda teist sama toimeainega gaasirohtu. Võimalik, et muud Infacoli lisaained tekitavad kaka värvui muutuse.

Lugupidamisega,
Tiia Voor