Imikul temperatuuri mõõtmine pärakust 09.05.04 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kas vastab tõele, et imikul pärakust temperatuuri mõõtes tuleb 0,5 kraadi maha lahutada. Nt. kui mõõtes näitab 37,4, siis tegelikult vastab see 36,9-le ja palavikku pole?

Tänan,
Maarika

Arst vastas:

dr Heli Grünberg

Pediaater

TÜ Kliinikumi lastekliinik

Tere,

Lühidalt vastates-kui last kraadida pärakust, siis loetakse palavikuks temperatuuri 38 kraadi ja üle selle, ilma kraade mahaarvestamata. Seega, kui kraadiklaasi näit on 38 ja üle selle, on imikul palavik.

Head tervist soovides
Heli Grünberg