Kolme nädalane imik ja nohu 31.01.08 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Käisin pere arstil nädal tagasi ja ta ütles et ei ole nohu . Soovitas panna humeri tilku , kuid need pole tulemust andnud. Süüa ta ei sa hästi sest peab tissi lahti laskma vahepealseks hingamiseks. Kui magab või on üleval siis esineb nohinat vähem. Kas nii väikestel on ültse nohu ravimit ?kas võib kasutadamingit päris ravimit ?Kolle on ninas ka, aga see on selline valge värvusega.Kas on võimalik et piim satub ninna ja on seal mingid pakterid sellest. Kui laps on aevastanud ,siis ninast tuleb vahel piima. Aitäh murelik ema

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Nohu muudab väikese imiku imemise raskeks, sest ta ei saa üheagselt imeda ja hingata. Nohu raviks on kõige väikesel imikul parim Humer, mida võite panna enne igat toitmist. Mingisuguseid muid nohuravimeid ma ei soovita.
Imikutel on sageli toidutagasiheidet ja piim võib sattuda ninna. Valge värvus tuleb piimast ja mitte bakteritest.

Edu soovides,
Tiia Voor