lapse toit 17.06.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Minu laps on 3 nädalane ja kaal on 4,6kg, kui palju peaks sellise kaaliga laps ühel toidukorral sööma

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Lapse vajaliku toidukoguse saate arvutada järgmiselt.
Ööpäevas vajab imik umbes 1/5 oma kehakaalust, seega 4600g:5= 920 ml. Kui laps sööb seitse korda, siis ühekordne toidukogus on 920 ml:7 =130-135ml.

Kui laps kaalub 5 kg, siis vajab ta päevas 1000 ml ehk 1 liitri toitu ja seitsmekordse söötmise korral on ühekordne kogus 140-145 ml. Kui toidate kuuel korral, siis ühekordne kogus on 165 ml.
Üle ühe liitri imikud tavaliselt ööpäevas ei söö ja seda sõltumata nende kehakaalust.

Kui Te toidate last rinnaga, siis võivad toidukogused erinevatel söötmiskordadel olla veidi erineva suurusega. Tähtis on vaid, et laps saaks vajaliku ööpäevase toidukoguse kätte. Vahel söövad rinnapiima saavad lapsed veidi rohkem ja sellepärast ei tasu muretseda.

Edu soovides,
Tiia Voor