nohu,köha ja hääl on ära 27.09.07 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

lapsel esmaspäevast saadik on nohu ja köha nüüd eile läks hääl ka ära kuidas ma toimima peaksin lapsel sünnist saadik olnud tervis nõrk sündis hapnikupuuduses.
10 kuune on poiss.es,aspäeval hakkasin tal tegema sinepijalavnni ja sinepiplaastrit ning andsin ka köharoshtu acc-ed 2.5 ml 3 päevas
kas peaksin panema antibiootikumi kuuri peale

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Kirjas toodud andmete põhjal arvan, et tegemist on viirushaigusega, mille korral kasutatakse haigusnähte leevendavaid ravivõtteid - köha korral rögalahtisteid, nohu korral Humerit. Sinepiplaastreid ja jalavanne võib teha vaid siis, kui lapsel ei ole palavikku. Sinep võib ärritada lapse õrna nahka ja tekitada nahalöövet, seega ettevaatust sinepi kasutamisega. Antibootikumid viirushaiguse puhul ei aita. Antibiootikumide vajaduse üle ei saa otsustada Teie kirjas toodud andmete põhjal, vaid selleks peab last nägema ja kuulama, seepärast peaksite pöörduma perearsti poole.

Edu soovides,
Tiia Voor