Millal oleks õige aeg minna lapsega õue peale kõripõletikku ning lasteaeda? 30.04.12 / Lastehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Lapsel algas 24.aprill hilisõhtul köha palavikuga ning 2 päeva hiljem käisime ka arstil kes ütles, et viirusest põhjustatud ülemiste hingamisteede põletik. Järgmisel hommikul oli aga lapse kurk väga valus ja köha oli hullemaks läinud ( haukuv köha ) ning köhimise tõttu ka oksendas korra hommikul ning samal päeval läksin lapsega uuesti arstile, kes siis tegi kohe vereproovi ja võttis kurgust ka bakterikülvid ( täpselt ei mäleta millised, aga mõlemad olid seotud streptokokk bakteriga ) vereproovis olid nii põletikunäitaja, mis oli 14 ja arsti sõnul viirushaiguse puhul normaalne, kui ka nüüd näidud täiesti korras. Samuti olid ka bakterikülvid negatiivsed. Lapsel oli palavik viimati eile hommikul. Kuna ilmad on päris kenad juba, siis millal ma temaga tohiksin õue minna? Lapsel on natuke nohu ka ja köha on veel, kuid see on juba lahtine ja hääl tuli tal ka tagasi ( hääl oli täielikult ära ). Ning millal tohiks minna lasteaeda?

Ette tänades,
L.

Arst vastas:

Tiia Voor

dr Tiia Voor

Pediaater

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastekliinik

Tere!

Köha ja nohu võib seoses viirushaigusega kesta kuni 2 nädalat. Kui palavikku enam pole olnud 24 tundi, võib õue minna. Lasteaeda minekuga võiks mõned päevad oodata.

Lugupidamisega,
Tiia Voor